צבע לשיער, איך לבחור צבע שיער בצורה נכונה

מה צריך כדי שהצבע יצא כמו שרציתי? איך בוחרים את הצבע הנכון, למה מאוד קשה לנו בבית להגיע לצבעים שאנו רוצים, כל ההתלבטויות האלו עוברים בראשם של קהל צובעי השיער! במאמר זה אנחנו נתן מענה לרוב בעיות צבעי השיער.
הסבר איך בנוי צבע שיער טבעי:
צבע שיער טבעי שלנו מורכב משלושת הצבעים כחול אדום וצהוב.
 
ככל שאת יותר בלונדינית הצהוב הוא הצבע הדומיננטי. אבל יש לך עדיין אדום וכחול באחוזים קטנים.
ככל שאת יותר גינגית האדום הוא הצבע הדומיננטי , אבל יש לך עדיין צהוב וכחול באחוזים קטנים.
ככל שאת יותר כהה הכחול הוא הצבע הדומיננטי, אבל יש לך עדיין אדום וצהוב באחוזים קטנים.

הצבע החזק והכהה ביותר הוא הכחול, אחריו מגיע האדום שהוא בהיר וחלש יותר מהכחול, ובסוף מגיע הצהוב שהוא הבהיר והחלש ביותר.

מעגל צבעים
מעגל הצבעים שלפיו בנויים צבעי השיער

נתחיל עם בעלות שיער כהה ובעיות הצבע שלהן

איך לצבוע, מצבע כהה לבלונד?
כאשר השיער שלך כהה ואת רוצה להבהיר לבלונד, את בעצם מוציאה את הכחול ומשאירה יותר צהוב (בלונד) ואז את צריכה לזכור שיש לך עדיין אדום בתוך השערה שהוא צבע חזק, ומה שתקבלי הוא בלונד כתום, ומה שצריך לעשות הוא להכניס את הצבע האפור כדי לנטרל את הכתום, וכך מאזנים את שלושת הצבעים, ומקבלים בלונד יפה. רק חשוב לדעת שהאפור שהכנסנו יורד עם החפיפות, ולכן חשוב לעשות שטיפה אפורה מדי שבוע ולהשתמש בסכה כדי שלא ירד האפור מהר.
אם ההסבר כאן לא הספיק לך יש הסבר מפורט יותר בתוך מאמר בלונד.

איך לצבוע, מצבע כהה לגינגי?
כאשר מבהירים מצבע כהה לאדום, מה שאנחנו עושים הוא מוצאים את הכחול הצידה ומשאירים את האדום והצהוב,וכדי לאזן את הצבע שלא יהיה אדום בוהק מאוד אנחנו מוסיפים לו קצת סגול (כחול + אדום) וכך הצבע מתאזן.

איך לצבוע, מצבע כהה לחום?
חשוב לזכור חום הוא שילוב של כל הצבעים יחד, עם הזמן התחילו לצאת כל מיני צבעים של חום, חום אגוז חום שוקולד חום אפור, כל זה מסביר מה הצבע הדומיננטי בתוך החום.
מבצע כהה לחום, אנחנו בעצם מוצאים את הכחול מגיעים לאדום ואז מבטלים אותו עם כחול וירוק, כדי לנטרל את האדום הדומיננטי ולהגיע לחום שבחרנו, אז בלונד אגוז נוטה לצהוב יותר, חום שוקולד נוטה לאדום וגם קצת יותר כהה מהאגוז, חום אפור הכחול חזק יותר, וכן הלאה.

בלונדיניות ובעיות הצבע שלהן

איך לצבוע, מבלונד לחום כהה?
מה שאומר שיש לנו צהוב ואנחנו צריכים להוסיף כחול אבל כמו שהזכרנו לעיל חשוב לאזן את הצבע עם הוספת אדום, כדי שהצבע לא יצא מט וללא ברק.

איך לצבוע, מבלונד לגינגי?
כאן אפשר להוסיף כתום והוא יהפוך לגינגי, אם צאנחנו רוצים שהצבע לא יצא בוהק מדי אז אנחנו מאזנים אותו עם קצת אפור כדי שיצא לנו ג´ינגי מט יותר ולא בהיר מדיי.

כל מה שנכתב במאמר מתייחס לשיער טבעי, אם השיער צבוע צריך לעשות הבהרה ואז העניין קשה יותר וצריך להבין יותר בצבע, לא הייתי ממליץ לעשות הבהרות בבית כי זה יכול להיות מסוכן לשיער ולעור הקרקפת.
 Blacknet.co.il - בניית אתרים