שיער שיבה


שיער שיבה


שיער שיבה הוא שיער בלי צבע שיכול להתחיל בכל גיל אפילו בגיל שתים עשרה.כל שערה בגוף יוצאת מתוך זקיק שמכיל בתוכו תאים מלאים במלנין ( מלנין הוא החומר שאחראי על הצבע בשיער) והשיבה מתחיל כאשר הגוף מפסיק לייצר את המלנין.

באיזה גיל מתחיל שיער שיבה

שיער שיבה יכול להתחיל בגיל העשרה במקרים קיצוניים, אך בממוצע מתחיל לצוץ שיער שיבה אצל גברים בתחילת גילאי השלושים לחייהם, להבדיל מנשים שמתחיל דווקא באמצע גילאי השלושים לחייהם.
אך ישנם מקרים חריגים, כאשר יש לנו השפעה תורשתית ובכך השיבה יכול להתחיל בגילאי העשרה, וגם ישנה השפעה תורשתית חיובית שהשיבה יכול להתחיל בגילאי החמישים, במקרים בודדים כמובן.  

סיבות לשיער שיבה בגיל מוקדם:

מחקרים מדעיים מוכיחים כי לדרך החיים השפעה ניכרת על התחילה המוקדמת של שיער שיבה, ניגע בכמה נקודות בסיסיים:

עישון: בשנת 1996 פרסם מגזין רפואי מחקר אשר מוכיח קשר הדוק בין עישון לבין שיער סיבה ותוצאות המחקר היו, תחילת שיער שיבה בגיל צעיר אצל מעשנים הוא פי ארבע מהתחלתו אצל לא מעשנים.
ויטמינים: ובמיוחד B12 יש קשר הדוק עם המלנין, וגם מינרל הברזל הוא חיוני למלנין.
נשירה: אם יש לך נשירה ממושכת הדבר הדבר גורם והוספת השיער הלבן.
 
תלתלים ושיער שיבה
א. מתי מחליטים האם לצבוע: אם התלתלים מקורזלים אפילו קרזול קטן חשוב מאוד לצבוע ואו לעשות שטיפה לאחר שיש 10%-20% שיבה, הסיבה היא: ששיער מקורזל הוא שיער שנראה בצבע מט ויבש ומתי שמתחיל השיבה התכונה של שיבה היא עוד יובש במראה ואז, התלתל מתחיל להיראות חסר ברק ויבש, מומלץ לתת שטיפה אפילו בצבע של השיער, כדי שירגיש קצת מבריק יותר.
ב. האם יש הבדל בגיל ההתחלה של שיער שיבה בין שיער מתולתל לשיער חלק? לא אין הבדל בשני סוגי השיער שיער שיבה מתחיל באותו גיל.
ג. האם שיער שיבה מפריע לתלתל: לא התלתל נשאר אותו תלתל רק בלי צבע, רק במקרים מסוימים אם השיבה התחילה מהסיבה של אירוע מסוים שהשפיע על הגוף אז התלתל משתנה, אך לא בגלל השיער שיבה אלא בגלל השינוי שעבר הגוף בעקבות האירוע.
 
מיתוסים על שיער שיבה:
צבע גורם לשיער לבן (שיער שיבה)?
לא נכון : שיער שיבה נגרם כתוצאה של חוסר מלנין בגוף, ודבר זה הוא תוצאה של תזונה לא נכונה, או של בעיה תורשתית או....
אם תולשים שערה לבנה, גורמת לכל הסביב להיות לבן?
לא נכון: השיער מלבין כתוצאה מבעיה בתוך הגוף ואם תולשים שערה לא גורמת לשינוי פנימי אז אין השפעה,
אבל הסבר חשוב אם תולשים שערה היא צומחת אחרי כמה שבועות, והיא צומחת בצורה עומדת כך שהיא בולטת יותר, אז התלישה בכלל לא מומלצת.
שיער שיבה יותר יבש משיער רגיל?
נכון: כי המלנין הוא רכיב בסיסי בשיער וחוסר במלנין גורם ליובש בשערה.
 
Blacknet.co.il - בניית אתרים