למה מתולתלות מאבדות את התלתלים?


בדרך כלל איבוד התלתל מגיע עם הגיל, אך לא הגיל הוא שמשפיע! אלא זה שאנחנו לא מטפלים בגורמים  שמחלישים את התלתלים, וכך עם הזמן אנחנו מאבדים את התלתל, 
 למה מתולתלות מאבדות תלתלים
 
הגורמים לאיבוד התלתלים מחולקים לשתיים: 
גורמים פנימיים
גורמים חיצוניים
 
נתחיל בגורמים הפנימיים

1.נשירה
תלתלים הם כמות של שיער שמחוברים יחדיו, ככל שכמות השיער גדולה יותר, כך התלתל חזק יותר, וככל שכמות השיער בשורש יורדת, כך אין מספיק שיער באותו תלתל, ואנחנו מקבלים תלתלים נפוחים וחלשים, ועם הזמן גם נאבד את התלתלים.

2. שיער חלש:
אם השיער חלש ולא בריא, האלסטיות של התלתל נפגעת, והתלתל עצמו הופך להיות יבש ונוטה להיות נפוח ולא מסודר.

3. תזונה:
זה הדבר העיקרי שמשפיע על הגוף שלנו, השיער שלנו שומר היסטוריה תזונתית של הגוף, הסבר:( אפשר לעשות בדיקת שיער במקום לעשות בדיקת דם, ובבדיקת שיער אפשר למצוא את כל הממצאים על הגוף), מה שאומר ככל שהגוף בריא יותר התלתל יפה יותר.


 גורמים חיצוניים

1.פן מחליק ובייביליס:
כאשר אנחנו משתמשים בחום לא מבוקר על השיער, אנחנו גורמים לשבירה בסיב השערה, ואיבוד האלסטיות של השיער.

האלסטיות היא הבסיס לתלתלים בשיער, ככל שאנחנו משנים את מבנה התלתל בעזרת כלי חום (פן, מחליק ...) לעיתים קרובות יותר, כך אנחנו פוגעים בשכבת ההגנה החיצונים של התלתלים, והתלתל מתחיל לאבד צורה, ויקח לנו שנים כדי להחזיר אותו, למצבו הטבעי.

2.הבהרות:
הבהרה היא החומר הכימי היחיד שמוציא משהו מתוך השיער.

כאשר אנחנו עושים הבהרה, אנחנו מוציאים צבע מתוך השיער, אך הבעיה השניה היא, שהצבע מכיל בתוכו לפידים, שהם השמנים הטבעיים של השיער, ואם אנחנו עושים הבהרה חזקה בלי לשים לב להגנות, וליכולת של התלתלים לספוג חומר מבהיר, כך אנחנו נפגע באלסטיות של התלתלים, ונקבל תלתלים יבשים ולא חיוניים, ולפעמים התלתל הופך להיות חלק כתוצאה מהבהרה חזקה.

3.משחקי הידיים בשיער:
כאשר אנחנו מגלגלים את התלתלים על האצבע, זה שורט את קצוות השיער, והתלתל הופך לחלק יותר.
 
4. תספורת:
תלתל עובד על משקלים, אם השיער מאוד ארוך אז הוא מעמיס משקל על התלתלים, מה שיכול לגרום לתלתל להיות חלק או גלי. ואם התלתל חשוף מדי, (מה שקורא בתספורות אופנתיות (א סימטרי))  אז הוא נחלש ומאבד כח, והופך לשברירי, לכל סוג תלתל יש איזון תספורת נכון, כדי להגן על התלתל. התספורת היא גורם עיקרי שיכול להבליט את התלתלים, ואו להבדיל לפגוע במראה התלתלים, אם היא לא מותאמת נכון לפי סוג התלתל.
Blacknet.co.il - בניית אתרים