שיערך חסר ברק? השתמשת בתכשירי שיער, וכלום לא עזר! בואי תגלי למה?

שיערך חסר ברק? השתמשת בתכשירי שיער, וכלום לא עזר! בואי תגלי למה?

 
חוסר הברק מתחלק לשני היבטים ההיבט הטבעי ובו השיער חסר ברק מטבעו,  וההיבט השני הוא השיער חסר ברק כתוצאה  מקשקשת שיער פתוחה. נתן הסבר על שני המקרים ואיך ניתן לטפל בכל מצב לחוד:
שיער ללא ברק 
א.שיער חסר ברק כתוצאה מקשקשת פתוחה
פתיחת קשקשת היא מילה נרדפת לשיער פגום או שיער לא בריא, לצערנו המון גורמים יכולים לפגוע בשיער ולגרום לו לא להיות בריא, בכתבה זו אנחנו נסכם בעיות אלו, ונתן הסבר איך לטפל בכל אחד מהם, בכדי להגיע לשיער בריא:
 
1.פעולה כימית: הפעולות הכימיות שאנחנו מבצעים בשיער פותחות את קשקשת השיער, משנות משהו במראה הפנימי ואתר כך סוגרות את הקשקשת!! נקודה זו מאוד חשובה ככל שהחומר יותר טוב הוא לא יפתח את השערה חזק ויסגור את השערה בצורה טובה יותר וככל שמבצע הפעולה יותר מקצוען (הספר/הכימאי) הוא ידע איך לא להרוס את השיער כתוצאה מפעולה זו. עכשיו בשני המקרים האלו אנחנו מקווים שהספר הוא טוב ושהחומר הוא מצוין כפי שהבטיחו אך אין לנו שום יכולת להשפיע??
מה עלינו לעשות :
א. להשתמש תמיד במסיכה שמתאימה לשיער.
ב. לא לשנות צבע יותר מפעמיים בשנה.
ג. לאחר כל פעולה כימית לעשות טיפול מונע כמו למשל לעשות טיפול להחזרת ליפידים (שמנים) לאחר הבהרה או פסים. 
שיער פגום 
2.כלור:
הכלור נמצא בכמויות גדולות בבריכות והוא אחד האויבים הגדולים לשיער שגורם ליובש חזק וחוסר ברק!!
 
מה עלינו לעשות : לפני הכניסה לבריכה,יש לשים על השיער קרם לחות ( כדי שהשיער יספוג את הקרם ולא תהיה לו יכולת לספוג כמויות גדולות של כלור)
אחרי הבריכה לחפוף את השיער טוב מאוד עם שמפו ומומלץ שמפו להסרת כלור ( יש שמפו כזה מומלץ למי שנכנס לבריכה יותר מפעם בחודש)
 
3.קשירת קוקו: הכוונה היא אסיפת השיער בצורת קוקו כאשר הוא רטוב וליפופו על עצמו להדגיש כאשר השיער רטוב!! כאשר עושים את הפעולה הזו המים שבתוך השיער נשארים במקום אחד על השיערה וכמו שידוע במים בארץ ישנה כמות ניכרת של כלור וכאשר הכלור עומד במקום אחד הוא גורם לפתיחת הקשקשת ולפגיעה רצינית בשיער, וכאן הפגיעה היא בכל אורך השיער. 
 
מה עלינו לעשות :צריך ליבש את השיער עד הסוף ורק לאחר מכן לקשור.
 
4.מחליק: השיער לא יכול לעמוד מול החום הגבוה שיכול הגיע אליו המחליק.
 
מה לעשות :לא לכוון את המחליק מעל 180 מעלות, ולשים הגנה לפני השימוש במחליק
 
5.פן : הבעיה של הפן היא המברשת, אם עושים פן בבית יש לשים לב שלא צריך לסובב את המברשת בזמן הפן

מה לעשות: לכנס לכתבת איך לעשות פן

 
ב.שיער טבעי חלש
משפט חשוב שצריך לדעת הוא, שהגוף לא צריך שיער כדי לחיות.
 
1. נשירה: במקרה של חוסר ויטמינים בגוף השיער, הגוף ייקח בהתחלה מהמקומות שפחות חשובים לו כדי לתת לשאר הגוף לתפקד. וכך הוא לוקח מהשיער והשיער נשאר בלי תזונה מוספקת והוא נהיה חלש נושר וחסר ברק.
 
 
2. מקורזל:השיער חסר ברק כאשר הוא מקורזל יכול להיות מסיבות טבעיות כמו תלתלים מקורזל, ויכול להיות מחולשת שיער כמו נשירה חזקה. הקרזול גורם לכל שערה לקפוץ לבד וכך להראות יבשה וחסרת ברק.
מה שאומר שככל שהשערה יותר חלקה והשיער יותר מגובש ולא מפוזר כך השערה תראה יותר מבריקה.

טיפול מהיר לשיער חסר ברק
למי שלא חושבת שהיא כן יכולה לטפל בבסיס הבעיה ולהגיע לשיער בריא אפשר ללכת לצד נוח יותר ולעשות החלקה ברזילאית, מה שיתן מענה מהיר לבעיה ויתן ברק לשיער אך לא יפתור את בסיס הבעיה כמו שהזכרנו לעיל.
 
Blacknet.co.il - בניית אתרים