שיער חלק
הפורטל לבריאות ויופי השיער
דף הבית     ?מי אנחנו     יצירת קשר     פינת המומחים

פתרונות לשיער חלקשיער חלק
שיער חלק הוא האופנה השולטת, כולן מחפשות איך להגיע לשיער חלק ושופע, אך גם לשיער חלק יש את היתרונות והחסרונות שלו, ואם לא יודעים איך להתייחס אליו הוא הופך לשיער בעייתי.

מבנה שיער חלק
שנים רבות חשבו כי לשיער חלק ושיער מתולתל יש את אותו מבנה שערה, אך המחקרים האחרונים מראים כי זקיק שיער חלק שונה במבנה משיער מתולתל. כאשר בשיער חלק המראה של זקיק השיער הוא ישר, וככל שהזקיק יותר ישר השערה יותר חלק, ובשיער מתולתל הזקיק מעוגל כמו צורה של קולב, וככל שהקולב יותר סגור כך השערה מתולתלת יותר.
שיער חלק

שיער חלק ושומני
אם נסתכל על שיער חלק נראה שהתכונה הכי נפוצה לבעלות שיער חלק היא בעיית  שיער שומני, לרוב שיער חלק טבעי הוא שיער שומני, וההסבר המדעי לכך הוא פשוט ואומר  כנ"ל: מאוד קל לשמנים אשר יוצאים מבלוטות השומן בקרקפת לעבור ישר בתעלת שערה חלקה מאשר לעבוד בצורה מגולגלת בתעלת שיער גלי או מתולתל. והשומן הזה הוא שמקשה על בעלות שיער חלק וגורם להם לחפוף כמעט כל יום.

חפיפת שיער חלק
הכלל הוא אם הקרקפת שומנית צריך לחפוף. כי במקרה ויש שמנים בקרקפת, שמנים אלה חוסמים את נקבוביות הקרקפת ומעיקים על צמיחת שורש השיער. אבל באותה מידה ישנם שמנים טבעיים הנמצאים על השיער והקרקפת, שצריך להגן עליהם, ואם חופפים יותר מידי אנחנו פוגעים בשמנים אלו, לכן: צריך להשתמש בשמפו טוב שישמור על רמת PH טובה שבאותה מידה שומר גם על השמנים בשיער, לא לקרצף את הקרקפת יתר על המישה בזמן החפיפה, ולחפוף רק במקרה והקרקפת שומנית.

כמה צריך להסתפר
אומרים שכדי להאריך שיער צריך לספר קצוות, הסבר:
נכון שהשיער אורך מהשורש ולא מהקצוות! אבל מה שקורה הוא שהשיער בקצוות הוא שיער חלש יחסית ועם הזמן הוא נפגע ומתפצל והתוצאה היא שכל השיער שאורך בשורש נשבר ונופל מהקצוות ולכן עלינו לספר חלק מהקצוות כדי להאריך את השיער.
כל כמה זמן צריך לספר קצוות?
 ייעוץ
מקצועי
בחסות
את מחפשת פתרון לבעיה מסוימת?
חפשי כעת לפי טקסט חופשי


X

 

נשמח לעזור!

במידה ונוכל לעזור, אל תהססי לפנות אלינו.

עעע
נשמח לענות לשאלות
Blacknet.co.il - בניית אתרים