מה הוא PH של השיער
הפורטל לבריאות ויופי השיער
דף הבית     ?מי אנחנו     יצירת קשר     פינת המומחים

פתרונות לשיער חלקPH של השיער

תמיד אנחנו רואים פרסומות של שמפו שמדבר על PH 5.5 והם מתגאים שהמוצר שלהם עם PH 5.5. לאחר זמן הבנתי שהרוב לא מבינים מה ההשפעה של הPH על השיער.

מה הוא PH
PH הוא קיצור של (potential hydrogen) והוא סרגל מדידה המשמש למדידת חומציות או בסיסיות של תמיסה נוזלית.
סרגל מדידת ה
PH- מורכב מ15 דרגות 0 ועד 14 והדרגה 7 היא דרגה נטרלית שהיא דרגת המים. כל דרגה מתחת ל7 מוגדרת כדרגה חומצית, וכל דרגה מעל ל-7 נחשבת לדרגה בסיסית.
כל דרגה בסולם ה
PH היא כפול עשר פעמים מהדרגה שלפניה, מה שאומר: שאם יש לנו דרגה של 2PH אז חומר זה הוא עשר פעמים יותר בסיסי מחומר שמוגדר בדרגה PH3

 

השפעת הPH על השיער:
השערה מורכבת משלושה חלקים מרכזיים:

חלק ראשון: המדולה שהוא החלק הכי פנימי של השיער, והוא מורכב מבועות אוויר, המחקרים עדיין לא הגיעו לתוצאה למה מיועדת המדולה. וישנן סוגים שיער שלא קיים בהם מדולה.
חלק שני: והוא הקורטקס שמורכב מצרורות של סלילים סיביים העשויים ממולקולות חלבון הקרטין אשר מספקות לשיער חוזק ואלסטיות. ובקליפה של הקורטקס יש לנו את המלנין אשר מקנה לנו את הצבע לשיער.
חלק שלישי: נקרא קוטיקולה שהיא שכבות של קשקשים המגנים על החלק הפנימי של השיער. ומה ששומר על שכבת הקוטיקולה הוא נוזל דק מאוד המורכב משמן מלח ומים ונקרא שכבת PH, שכבה זו היא מעט חומצית עם (
PH 5) שכבת מעטפת זו חשובה מאוד לשמירה על איזון הלחות לעור ולשיער.

שכבת הPH
שכבת ה
PH גורמת לשיער להרגיש יותר חלק ומבריק, ומונעת מהשיער לאבד לחות מהר מה שמסייע לשערה להיות יותר חזקה ובריאה. עם חשיפה ממושכת לסביבה כמו שמש חפיפות ממושכות ומוצרי שיער כימים, הדבר פוגע בשכבת הPH של השערה ובמקרים מסוימים גם לאבד את כל שכבת הPH.
שימוש במוצרים לאיזון רמת ה
PH יכול לסייע בשמירה על שכבת ה PH של השיער. 

PH ומוצרי שיער
רוב מוצרי השיער ובמיוחד השמפו שאנחנו משתמשים בו באופן שותף, מכילים נוזלים עם
PH בסיסי, מהסיבה שPH בסיסי מנפח את השערה ועוזר בהורדת השמנים מהשערה וכך לנקות אותה, אבל מצד שני פוגע בשכבת PH הטבעית שלנו. לכן הכללים הם חופפים כאשר השיער שומני. מותר לחפוף כל יום רק למי שהקרקפת שלו שומנית ומשתמנת כל יום.

איך שומרים על רמת הPH בשיער?
1. חופפים רק כאשר הקרקפת שומנית.
2. משתמשים במוצרים עם רמת PH נמוכה.
3. כמובן, כמה שפחות הבהרות ופעולות כימיות חזקות.
 


ייעוץ
מקצועי
בחסות
את מחפשת פתרון לבעיה מסוימת?
חפשי כעת לפי טקסט חופשי


X

 

נשמח לעזור!

במידה ונוכל לעזור, אל תהססי לפנות אלינו.

עעע
נשמח לענות לשאלות
Blacknet.co.il - בניית אתרים